Dalykas

DAILĖ

Kiti dalykai
(gali būti taikomas ir kituose dalykuose)

• Istorija
• Literatūra
• Etika

Modulis/ Tema

TAPYBOS TIPAI / TYPES DE PEINTURE

Uždaviniai/ mokymosi rezultatai

 

Kalbiniai uždaviniai

Remdamiesi  savo turimomis žiniomis, tekstu prancūzų kalba, dirbdami individualiai ir grupėmis mokiniai gebės:

  • suvokti tekstą originalo kalba;
  • naudoti santykinį įvardį qui;
  • suformuluoti nominalinį sakinį.

Dalyko uždaviniai

  • apibūdinti tapybos tipus;
  • pateikti raktinių žodžių definicijas;
  • pagal reprodukciją nurodyti tapybos tipą;
  • išvardinti pagrindinius kiekvieno tipo bruožus.

Kultūra, pažinimas

Pamokos metu mokiniai lavins skaitymo/teksto supratimo originalo kalba gebėjimus, praplės bendrojo išsilavinimo dailės srityje žinias.

Mokymo/si metodai

Teksto originalo kalba skaitymas, darbas grupėmis  ir individualiai, definicijų aptarimas, nuomonės reiškimas apie atskirus dailės žanrus, jos pagrindimas.

Medžiaga, priemonės,  įranga

Tekstas prancūzų kalba, vienkalbiai ir dvikalbiai žodynai, paveikslų reprodukcijos.

Pasirengimas pamokai

Lingvistinis:
• Nominalinis sakinys;
• Raktinių žodžių reikšmės, jų definicijos.
Dalykinis:
• tapybos pagrindai (tapybos žanrų priminimas);
• bendro išsilavinimo žinios apie tapybos žanrus.

Kalbinė parama

Parama mokytojui

Parama mokiniui

1. Aktyvių žodžių sąrašas.
2. Lingvistinis priminimas (Rappel linguistique).
3. Klausimų sudarymo lentelės (Poser une question).
4. Padalomoji medžiaga (Types de peintures).

1. Aktyvių žodžių sąrašas (Un paysage une nature morte,un portrait, un“ autoportrait, une étude, une estampe, une peinture abstraite, un figuratif, une fresque, un desssin, un nu, le „trompe d‘oeil“.)

Pamokos eiga:
veiklos ir užduotys

 

Mokytojo veikla

Mokinio veikla ir užduotys

1. Skelbiama tema „Tapybos žanrai“. 1. Klauso mokytojo, klausia, jei ko nesupranta.
2. Pateikiami raktiniai žodžiai bei užduotis surasti jų apibrėžimus tekste, tokiu būdu primenant žanrus.
Gabesnieji mokiniai savarankiškai skaito tekstą ir naudodamiesi tekstu ir vienkalbiu žodynu formuluoja apibrėžimus raktiniams žodžiams.
Silpniau besimokantys mokiniai konsultuojami.
2. Mokiniai savarankiškai skaito tekstą, susipažįsta su dailės žanrais ir atlieka užduotis.
3. Mokiniams pasiūlomos paveikslų reprodukcijos ir pagal tekstą originalo kalba bei jų jau turimas žinias moksleiviai atlieka užduotį. 3. Mokiniai atlieka užduotis, pagal reprodukciją nustato dailės tipą ir jo autorių.
4. Aptariamos užduotys, pateikiami klausimai. 4. Gautų rezultatų aptarimas, atsakymas į klausimus.
5. Inicijuojama diskusija apie patinkančius ir nepatinkančius dailės tipus. 5. Mokiniai reiškia savo nuomonę apie jiems patinkančius ir nepatinkančius dailės tipus, pagrindžia savo nuomonę.
6. Namų darbų skyrimas. 6. Žymisi namų darbų užduotį.
7. Mokinių įvertinimas, refleksija. 7. Žymisi pastabas, reflektuoja.

Galimi sunkumai problemos ir jų sprendimo būdai

Problemos

Sprendimai

Pateikti  raktiniai -žodžiai nėra pakankami teksto originalo kalba supratimui. Skatinti mokinius naudotis žodynais ir žinynais vienas kito bei mokytojos pagalba

Vertinimo formos,  kriterijai ir įrankiai

Vertinamas moksleivių aktyvumas, jų gebėjimas atskirti tapybos tipus, reikšti savo nuomonę ir ją pagrįsti.

Namų darbai, tolesnė veikla

Pristatyti labiausiai patinkantį tapybos tipą,  pagrįsti savo nuomonę panaudojant tam tipui būdingas reprodukcijas.

Refleksija

Mokytojo refleksija

Mokinio refleksija

Mokytojas pamokos plano pastabose užsirašo labiausiai pavykusius/nepavykusius mokymo metodus, pamokos struktūros dalis. Klausimas refleksijai:
Kalbos integracijos pamokoje problemos ir jų sprendimo būdai.

Mokiniai papasakoja, kaip jiems sekėsi atlikti užduotis, su kokiais sunkumais susidūrė, kas buvo lengva ir ką dar norėtų sužinoti. Klausimas refleksijai:
Ar tikslingos integruotos pamokos, kokia jų nauda ir trūkumai?

Mokymo medžiagos rengėjai ir naudoti šaltiniai

Parengė: Daina Kazlauskaitė, Vytauto Didžiojo universitetas, UKI.

Naudoti šaltiniai:
Žymių dailininkų reprodukcijos, dailės albumai, tekstas originalo kalba.
Žodynai.